Organització

Jordi Casabona

Co-IP del Projecte

Centre d'Estudis Epidemiològics sobre les Infeccions de Transmissió Sexual i Sida de Catalunya (CEEISCAT) - CIBERESP

Biografia

El seu camp d'investigació és l'epidemiologia del VIH/SIDA i de les ITS, tasca que desenvolupa com a director científic del Centre d'Estudis Epidemiològics sobre les Infeccions de Transmissió Sexual i Sida de Catalunya (CEEISCAT).

Actualment és Investigador Principal de diversos projectes europeus, com ara Cobatest Network, INTEGRATE o ESTICOM, així com diversos projectes nacionals com la recentment atorgada Marató de TV3 per un projecte sobre l'impacte de la pèrdua i l'envelliment en el seguiment clínic de persones que viuen amb VIH.

Durant la seva carrera ha publicat múltiples llibres, capítols i més de 200 articles científics en la seva especialitat, combinant la seva tasca investigadora amb la tasca docent en el grau de Medicina de la Universitat Autònoma de Barcelona.

Josep Maria Miró

Co-IP del Projecte

Consultor sènior de malalties infeccioses a l'Hospital Clínic - IDIBAPS de Barcelona, ​​catedràtic de Medicina de la Universitat de Barcelona

Biografia

Els seus camps d'investigació són dos: endocarditis infecciosa i VIH/SIDA: en el camp del VIH/SIDA, la seva recerca se centra en estudis epidemiològics en cohorts del VIH, infecció primària del VIH-1, tuberculosi i altres infeccions oportunistes, assaigs clínics en pacients avançats i trasplantament d’òrgans sòlids en pacients infectats pel VIH-1.

El Dr. Miro és investigador de EuroSIDA, COHERE, ART-CC, RESPOND, HIV-CASUAL i Euro-TB, copresident del Pla de proves de tuberculosi de Barcelona Consorci del CDC (Atlanta, GA) i membre dels panells d'experts sobre les directrius d'ART espanyoles i els panells d'infecció oportunistes espanyols (GESIDA), europeus (EACS) i nord-americans (NIH, CDC, IDSA)

Juliana Reyes-Urueña

Coordinadora de projecte - CEEISCAT

Email: jmreyes@iconcologia.net

Andreu Bruguera

Coordinador de camp - CEEISCAT

Email: abruguerar@iconcologia.net

Esteve Muntada

Protecció de dades i suport tècnic - CEEISCAT

Email: emuntada@iconcologia.net

Sergio Moreno

Estadístic - CEEISCAT

Email: smorenof@iconcologia.net

Yesika Díaz

Estadística - CEEISCAT

Email: ydiaz@igtp.cat

Jocelyn Mesías-Gazmuri

Estudiant de doctorat - CEEISCAT

Email: jmesias@igtp.cat

Daniel Kwakye Nomah

Estudiant de doctorat - CEEISCAT

Email: kwakyedaniel@yahoo.com

Daniel Podzamczer

Hospital Universitari de Bellvitge - IDIBELL

Email: dpodzamczer@bellvitgehospital.cat

Pere Domingo

Hospital de la Santa Creu i Sant Pau

Email: pdomingo@santpau.cat

Josep Maria Llibre

Hospital Universitari Germans Trias i Pujol

Email: jmllibre.fls.germanstrias@gencat.cat

Melchor Riera

Hospital Universitari Son Espases

Email: melchor.riera@ssib.es

Gemma Navarro

Consorci Corporació Sanitària Parc Taulí de Sabadell

Email: gnavarro@tauli.cat

Cristina Cortés

Hospital General de l'Hospitalet

Email: cristina.cortes@sanitatintegral.org

Vicenç Falcó

Hospital Universitari Vall d'Hebron

Email: vfalco@vhebron.net

Francisco Homar

Hospital Son Llàtzer

Email: fhomar@hsll.es

Eva Gonzalez

Hospital Universitari de Santa Maria de Lleida

Email: egonzalezf@gss.cat

Joaquim Peraire

Hospital Universitari Joan XXIII de Tarragona

Email: jjperaire.hj23.ics@gencat.cat

Lluís Force

Hospital de Mataró - Consorci Sanitari del Maresme

Email: lforce@csdm.cat

Àngels Masabeu

Hospital de Palamós

Email: amasabeu@ssibe.cat

Íngrid Vilaró

Hospital General de Vic

Email: ivilaro@chv.cat

Joaquim-Amat Orti

Hospital Verge de la Cinta de Tortosa

Email: aorti.ebre.ics@gencat.cat

Àngels Jaen

Hospital Universitari Mútua Terrassa

Email: ajaen@mutuaterrassa.es

Elisabet Deig

Hospital General de Granollers

Email: edeig@fphag.org

David Dalmau

Hospital Universitari Mútua Terrassa

Email: ddalmau@mutuaterrassa.cat